كد مطلب: 1774

13 اردیبهشت 1394 ساعت 12:35

خدمات ابری مایکروسافت و VMware از OpenStack ارزان‌تر است

سازمان‌ها می‌توانند با استخدام نیروی متخصص برای خدمات ابری دیگر شرکت‌ها و استفاده از مزایای آنها، 3 درصد در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

مرکز تحقیقاتی 451 Research بر اساس آخرین بررسی خود اعلام کرد عرضه‌کنندگان بزرگ خدمات پردازش ابری محصولات خود را ارزان‌تر از OpenStack در اختیار سازمان‌ها می‌گذارند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از دِ.اینکوئیرر، لیست منتشر شده از سوی این مرکز تحقیقاتی با نام Cloud Price Index شرکت‌های مایکروسافت، VMware و Red Hat همگی خدمات پردازش ابری خود را نسبت به سیستم توزیع‌کنندگان OpenStack ارزان‌تر ارائه می‌دهند.

این گزارش ادعا می‌کند که فقدان مهندسان با تخصص OpenStack باعث شده است تا هزینه دستمزد این افراد افزایش یابد و در نتیجه محصول نهایی با قیمت بالا به دست سازمان‌ها برسد.

به طور میانگین هزینه راهکارهای تجاری به‌ازای هر ماشین در هر ساعت ۰.۱۰ دلار محاسبه می‌شود که این رقم برای راهکارهای OpenStack حدود ۰.۰۸ دلار محاسبه شده است.
اما سازمان‌هایی که راهکارهای OpenStack را در اختیار می‌گیرند باید نیروی متخصص را برای بهره‌وری از آن استخدام کنند و این مسئله در نهایت باعث می‌شود تا هزینه استفاده از خدمات پردازش ابری شرکت‌های بزرگی چون مایکروسافت و VMware ارزان‌تر باشد.
در این گزارش گفته شده است که سازمان‌ها می‌توانند با استخدام نیروی متخصص برای خدمات ابری دیگر شرکت‌ها و استفاده از مزایای آنها، ۳ درصد در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند.

دکتر «آوِن راجرز» مدیر مرکز تحقیقاتی 451 Research در این خصوص گفت: «پیدا کردن مهندس متبحر با تخصص OpenStack کار بسیار دشوار و هزینه‌بری است و می‌تواند روی هزینه‌های نهایی مربوط به خدمات پردازش ابری تاثیر بگذارد.»

منبع:  itna

برچسب ها: 
خدمات ابری مایکروسافت
VMware
OpenStack
مرکز تحقیقاتی 451 Research