كد مطلب: 1780

14 اردیبهشت 1394 ساعت 14:45

سرویس جدید کلان داده‌های مایکروسافت روی Azure

مایکروسافت برای دو سرویس جدید خود قابلیت یادگیری ماشینی را در نظر گرفته و در این زمینه همکاری‌هایی را با شرکت‌های بزرگ انجام داده است.

شرکت مایکروسافت از کنفرانس Build 2015 استفاده کرد تا سرویس ویژه خود برای پردازش داده‌ها مبتنی بر پلتفورم ابری Azure را معرفی کند و به مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار امکان دهد آسان‌تر از گذشته با منابع اطلاعاتی مرتبط و غیرمرتبط سازگار شوند.


به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از دِ.اینکوئیرر، دو سرویس جدیدی که مایکروسافت در این زمینه ارائه کرد با نام‌های Azure SQL Data Warehouse و Azure Data Lake شناخته می‌شوند که «اسکات گاتری» مدیر گروه خدمات ابری و سازمانی مایکروسافت طی سخنرانی سه ساعته خود آنها را معرفی کرد.

سیستم Azure SQL Data Warehouse نخستین مخزن داده محسوب می‌شود که نوع فعالیت‌های آن مبتنی بر اندازه داده‌ها تغییر می‌کند و می‌تواند اطلاعات مورد نظر خود را از منبع داده استخراج کند.

گاتری همچنین توضیح داد که سیستم مذکور می‌تواند از داده‌ها در حجم پتابایت پشتیبانی کند و برای این کار منابعی مانند مرکز داده SQL، سیستم SAP یا خدمات Hadoop را مورد پشتیبانی قرار دهد.او برای مقایسه هرچه بهتر سرویس Redshift آمازون روی خدمات ابری AWS را مثال زد و ادعا کد که در خدمات مایکروسافت سازمان‌ها می‌توانند به صورت مستقل منابع اطلاعات خود را تنظیم و ذخیره کنند و فقط بر اساس نیازهای خود پول می‌دهند.

مدیر مرکز خدمات ابری و سازمانی مایکروسافت همچنین توضیح داد که Azure Data Lake به کاربران امکان می‌دهد حجم گسترده‌ای از اطلاعات از منابع مختلف از جمله حسگرهای داده یا اینترنت اشیا در اختیار بگیرند و به راحتی آنها را تحلیل کنند.

مایکروسافت برای دو سرویس جدید خود قابلیت یادگیری ماشینی را در نظر گرفته و در این زمینه همکاری‌هایی را با شرکت‌های Cloudera و Hortonworks انجام داده است.

منبع:  itna

برچسب ها: 
Azure
کلان داده‌های مایکروسافت
کنفرانس Build 2015
Azure SQL Data Warehouse