كد مطلب: 1786

24 مرداد 1394 ساعت 11:51

فایرفاکس 40 با پشتیبانی از ویندوز 10 عرضه شد

موزیلا اعلام کرده در فایرفاکس ۴۱ تمامی افزونه‌هایی که به تائید خودش نرسیده باشند را از کار می‌اندازد تا امنیت افراد محفوظ باقی بماند.

نیاد موزیلا نسخه ۴۰ از مرورگر فایرفاکس را با پشتیبانی از ویندوز ۱۰، قابلیت شناسایی بدافزارها با دقت بیشتر و ناوبری بهتر در اندروید عرضه کرده است.


به گزارش ایتنا از فارس، فایرفاکس ۴۰ که با مک، لینوکس، ویندوز و اندروید سازگاری دارد به طور رسمی از ویندوز ۱۰ که چند روزی است روانه بازار شده پشتیبانی می‌کند. البته نسخه‌های قبلی این مرورگر هم با ویندوز ۱۰ سازگاری دارند، اما پشتیبانی رسمی از ویندوز ۱۰ شامل بزرگتر شدن تب‌ها یا زبانه‌ها و همین‌طور دکمه بسته شدن مرورگرها و همین‌طور ارتقای برخی آیکون‌هاست.

علاوه بر این در فایرفاکس ۴۰ حفاظت از کاربران در برابر وب سایت‌های آلوده ارتقا یافته تا بدافزارهای مخفی شده در این سایت‌ها به رایانه‌های کاربران آسیب نرسانند. همچنین قابلیت‌هایی در فایرفاکس ۴۰ وجود دارد که جلوی بارگذاری اطلاعات کاربران و انتقال آنها به موتور جستجوهایی همچون گوگل را بگیرد.

از جمله تغییرات دیگر می‌توان به استفاده از دکمه‌های جلو و عقب برای دسترسی به تاریخچه سایت‌های مورد مراجعه و مقابله با دانلودهای ناخواسته اشاره کرد.

 

منبع:  itna

برچسب ها: 
فایرفاکس 40
ویندوز 10