كد مطلب: 1790

26 دی 1394 ساعت 11:05

توسط سازمان فنی حرفه‌ای و با تایید سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای صورت می‎گیرد

صدور مجوز فعالیت برای شرکت‎های آموزشی پیشرفته و تخصصی فاوا

سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران و اداره کل آموزش فنی و حرفه‎ای استان تهران با هدف گسترش همکاری‎های آموزشی در حوزه فناوری اطلاعات تفاهم‎نامه منعقد کردند.

فریبا مهدیون عضو هیات مدیره و مسوول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر تهران گفت: این تفاهم‎نامه با هدف توسعه همکاری‎های آموزشی میان سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران و اداره کل آموزش فنی و حرفه‏ای استان تهران تنظیم شده است.
مهدیون در مورد 8 بند موضوع این تفاهم نامه گفت: موضوع شناسایی و تامین نیازهای مهارتی و صاحبان کسب و کارهای نوپا در این تفاهم نامه مدنظر قرار گرفته است تا از این طریق نیازهای اصلی آموزش کسب و کارهای نوپا در حوزه فاوا شناسایی و نسبت به طراحی دوره های لازم اقدام شود.
مسوول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران در خصوص موضوع تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی و دوره‎های مهارتی تخصصی حوزه IT براساس این تفاهم نامه گفت: به منظور تامین، بروزرسانی و ارتقای مهارت نیروی انسانی در این حوزه ضرورت دارد سازمان با مشارکت اداره کل آموزش فنی و حرفه‎ای استان تهران این موارد را شناسایی و مورد ارزیابی قرار دهد.
مهدیون ادامه داد: بحث تدوین و یکسان‎سازی استانداردها و سرفصل‏های آموزشی مشترک در حوزه فاوا براساس این تفاهم در دستور کار مشترک سازمان و اداره کل آموزش فنی و حرفه‏ای استان تهران قرار گرفته است.
مسوول کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران به موضوع صدور مجوز فعالیت برای شرکت‏های آموزشی عضو سازمان از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه‏ای استان تهران گفت: براساس تفاهم صورت گرفته، اداره کل آموزش فنی و حرفه‏ای استان تهران برای شرکت‏های آموزشی احراز صلاحیت شده توسط کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نصر تهران که دارای رتبه شورای عالی انفورماتیک در حوزه آموزش و پژوهش هستند، مجوز فعالیت صادر می‎کند.
مهدیون دراین رابطه ادامه داد: همچنین طبق این مذاکرات صورت گرفته در این تفاهم‎نامه، اداره کل آموزش فنی و حرفه‎ای استان تهران، تمام شرکت های احراز صلاحیت شده از سوی کمیسیون آموزش و پژوهش سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران را به عنوان مراکز آموزش‎های پیشرفته و فوق تخصصی فاوا شناسایی می کند.
او همچنین تهیه سرفصل‎های آموزشی، تولید محتوای درسی و بسته‎های آموزشی برای دوره‎های مهارتی در حوزه فناوری اطلاعات را از دیگر مفاد این تفاهم‎نامه عنوان کرد.

منبع:  فناوران

برچسب ها: 
سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور
حوزه فناوری اطلاعات
شرکت‎های آموزشی پیشرفته و تخصصی فاوا